Czy sport to zdrowie?

Niektórzy uważają, że sport to absolutnie samo zdrowie. Twierdzą, że warto ćwiczyć, aby czuć się dobrze. Inni natomiast widzą negatywne konsekwencje uprawiania sportu. Wskazują, że wielu sportowców ma problemy ze zdrowiem po zakończeniu aktywności. Tak naprawdę, jedno i drugie twierdzenie jest jak najbardziej prawdziwe. Rzecz w tym, że ogólnie, sport prowadzi do dobrego zdrowia.

Jednakże, trzeba trenować z umiarem. Regularne ćwiczenia, ale nie wyczerpujące, sprawiają, że czujemy się lepiej. Rozwijają się mięśnie, poprawia się kondycja, ciało nabiera wigoru. Jednakże, zdarza się, że sportowcy i to nawet amatorscy zaczynają zdecydowanie przesadzać i ćwiczą aż do wyczerpania.

Z pewnością, niektórzy nie mają do końca wyboru. Profesjonaliści często muszą ćwiczyć aż do wyczerpania organizmu jeśli chcą utrzymać się na szczycie. Niemniej jednak, sprawia to, że organizm słabnie. Przetrenowanie może dać o sobie znać po latach w postaci chorób mięśni czy kości. Zwłaszcza amatorzy, nie biorący udziału w żadnych zawodach, powinni pamiętać o tym, że przetrenowanie nie ma sensu. Jest to ważne również z tego względu, że zbyt intensywny trening przestaje dawać tak wiele radości, a przecież w sporcie chodzi również o przyjemność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *